| |     latinica | english  
Насловна
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи

13.04.2021.

Министар спољних послова Србије Никола Селаковић упозорио је, на седници Савета безбедности Уједињених нација, да политички екстремизам међу Албанцима на КиМ не губи на снази, већ да напротив, постаје све јачи.

Селаковић је, на седници на којој је разматран Извештај генералног секретара УН о раду УНМИК-а, подсетио да обавеза формирања Заједнице српских општина није испуњена већ 2.917 дана и да се заправо, 19. априла навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а да Приштина и даље одбија да испуни своју обавезу и омогући формирање ЗСО.

Министар је подсетио и да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније, као и да му је дијалог са Београдом ниско на листи приоритета.

Како је указао, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења.

„Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама је једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону“, закључио је Селаковић.

Трајан мир и стабилност, према његовим речима, могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог.

Како је истакао, српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

„Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване мини шенген“, истакао је министар.

Указујући да је Србија небројено пута показала да је опредељена за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији, Селаковић је истакао да су недавни избори у Покрајини потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ да јача, што се могло видети током недавног предизборног процеса.

Министар је указао да су политички притисци на Србе настављени и након окончања изборног процеса, јер им је ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

„Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Подсећам вас да је јужна српска покрајина и даље област са најмањом стопом повратка расељених на свету”, рекао је министар и истакао да се само прошле године у нашој јужној покрајини догодило више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти.

Посебно забрињавајуће за српски народ на КиМ, напоменуо је Селаковић, јесте што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве.

„Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани“, истакао је министар.

Такође, шеф српске дипломатије забрињавајућим је оценио и упад инспектора и полицајаца у Дом здравља у Штрпцу јануара ове године и претрес с намером да се пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије.

„Иако то сматрамо упадом у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са КиМ на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту“, нагласио је министар.

Министар Селаковић поручио да Србија високо уважава активности мисије УНМИК на КиМ и да се залаже за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Селаковић је навео да међународне мисије на КиМ – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК под окриљем УН и у складу са Резолуцијом 1244, имају кључну улогу у очувању мира и заштити становништва.

„Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на КиМ има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини“, нагласио је министар.

То, како је указао, потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Селаковић је додатно истакао важност међународних снага Кфора и указао да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора - представља кршење Резолуције СБУН 1244.

Такође, министар је напоменуо да је неприхватљиво доношење једностраних одлука о формирању приштинског „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ у тзв. „Војску Косова“.

Министар Селаковић је на почетку обраћања уложио протест због злоупотребе видео формата седнице од стране представнице Приштине, иза које је била истакнута застава самопроглашеног „Косова“, што је учинио и представник Русије.

У наставку, интегрална верзија говора министра спољних послова Николе Селаковића:

Поштовани председниче Савета безбедности,

Поштовани специјални представниче,

Уважени чланови Савета безбедности,

На почетку, желим да уложим протест због злоупотребе видео формата ове седнице од стране представника Приштине за истицање симбола тзв. државности Косова. Упркос томе што су представници Приштине у више наврата били упозорени, на претходној седници и од стране председника Савета безбедности, да су овакве злоупотребе седница Савета безбедности апсолутно неприхватљиве и да представљају флагрантно кршење правила СБ о учешћу представника ПИС у Приштини, на основу члана 39 Правила процедуре СБ УН, поново се суочавамо са њиховим беспризорним непоштовањем правила овог уваженог тела.  Дозволите да поновим наш позив да се предузму неопходни кораци како би се спречиле овакве злоупотребе.

Изузетнo ми је задовољство што се обраћам овом цењеном телу на седници посвећеној раду Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији. На почетку желим да захвалим генералном секретару Уједињених нација Гутерешу и специјалном представнику генералног секретара и шефу УНМИК Танину на поднетом извештају и напорима који се улажу у примену мандата УНМИК, као и члановима Савета безбедности на континуираној пажњи коју посвећују питању Косова и Метохије. Република Србија високо уважава активности Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији и залаже се за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Господине председниче,

У протеклом периоду суочени смо са политичком нестабилношћу на Косову и Метохији. Недавно смо имали изборе у Покрајини који су нажалост потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ напротив, постаје све јачи. Били смо сведоци такмичења међу албанским политичким лидерима у томе који је бољи начин да се испровоцира инцидент у српским срединама, како би се добили додатни политички поени албанског бирачког тела. Под изговором измена бирачког списка великом броју Срба на Косову и Метохији ускраћено је једно од основних политичких права - могућност да бирају своје политичке представнике. Од приближно 140.000 грађана Косова и Метохије који су избрисани са бирачког списка током последњег изборног процеса, 85% њих су Срби.

Упркос бројним изазовима и проблемима, српски народ на Косову и Метохији је високом излазношћу и убедљивом победом Српске листе, која је освојила свих десет посланичких места опредељених за српске представнике, показао да га ништа не може спречити да одлучно стане у одбрану свог положаја. Политички притисци на Србе настављени су и након окончања изборног процеса, јер је Србима ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

Поштовани чланови Савета безбедности,

Нажалост, нисмо само током изборних активности били сведоци неразумне антисрпске политике привремених институција у Приштини. Она иде толико далеко да су у јануару ове године инспектори и полицајаци из Приштине упали у Дом здравља у Штрпцу, на југу Косова и Метохије и извршили претрес с намером да пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије, које нису пронашли. То је учињено уз демонстрацију силе, претње хапшењем директору Дома здравља, медицинском особљу и лекарима. У тренутку када се цео свет бори против пандемије и када су вакцине једино средство да се стане на пут изазову, а Србија показује подршку и солидарност донирањем вакцина и медицинске опреме свима у региону којима су оне неопходне, Приштина жели да уништи вакцине само зато што су из централне Србије. Док се читав свет захваљује лекарима, који су поднели велике и херојске жртве у борби против вируса, привремене институције у Приштини нападају српске лекаре због тога што раде свој посао.

Иако сматрамо да су упади у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са Косова и Метохије на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту. Србија је и даље спремна да помогне свима којима је помоћ неопходна и апелујемо на разум и одговорност, посебно у овако тешким временима.

Господине председниче,

Напади усмерени на Србе и њихову имовину су све бројнији. Само прошле године у нашој јужној покрајини догодило се више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти. Према подацима Мисије ОЕБС на Косову и Метохији у другој половини прошле године број инцидената повећан је за више од 30% у односу на 2019. годину. Зато се не можемо сложити са оценом да је „безбедносна ситуација на Косову стабилна, са неколико инцидената чија су мета биле невећинске заједнице“. Прошлог викенда се, рецимо, догодио ничим изазван физички напад групе Албанаца на два српска младића у северном делу Косовске Митровице.         

Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Чињеница да је једна повратничка породица седам пута била мета напада, јасно показује колико су они који не желе Србе на Косову и Метохији упорни у застрашивању и протеривању ионако малог броја повратника. У Приштини апсолутно не постоји ни трачак политичке воље да се 212.995 расељених Срба који 22 године живе ван Косова и Метохије врате у своје домове. Од 1999. године стопа одрживог повратка интерно расељених лица на Косову и Метохији је само 1.9%, што према подацима УН званично представља најмањи проценат повратка прогнаног становништва након неког конфликта било где у свету.   

Истовремено, док хапсе интерно расељена лица, приштинске власти врше најснажније притиске на Специјализована већа у Хагу. Циљ је потпуно онемогућавање даљег процесуирања низа случајева против припадника терористичке ОВК за тешке злочине почињене током сукоба на Косову и Метохији, како према Србима, тако и према припадницима других националности. Недавно је и председница Специјализованих већа Трендафилова упозорила да ће, уколико се притисци наставе, то имати врло драматичне последице по процесе који се воде. Председница Трендафилова као веома проблематичну појаву издваја и застрашивање сведока, који су кључни за успешно вођење поступака и доношење одговарајуће пресуде.

Иако се предуго чекало са подизањем оптужница, сматрамо похвалним то што су коначно предузети напори да се казне бројни тешки злочини почињени током ратних сукоба пре нешто више од две деценије, али и по доласку међународних снага на Косово и Метохију. До данас, рецимо, нико није одговарао за убиства и отмице 17 новинара, што је у овом тренутку највећи број нерешених случајева убијених и киднапованих новинара у Европи. Такође, нису се пред лицем правде нашли починиоци ниједног од масовних злочина почињених над српским цивилима после 1999. године. Подсетићу вас на само неколико њих: у селу Старо Грацко убијено је 14 српских жетелаца, у нападу на аутобус „Ниш експреса“ у Ливадицама код Подујева погинуло је 12 и рањено 43 расељених Срба, а у Гораждевцу код Пећи непознате особе су из аутоматског оружја пуцале на децу која су се купала у реци Бистрици. Тада је убијено двоје српске деце, а четворо је тешко рањено.         

Очекујемо наставак подршке мисије Еулекс Специјализованим већима и Специјализованом тужилаштву, као и њено додатно ангажовање у области владавине права. Посебну пажњу треба посветити заштити сведока, као и утврђивању судбине несталих лица.

Међународне мисије на Косову и Метохији – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК, које под окриљем Уједињених нација и у складу са Резолуцијом 1244 (1999), чине саставни део међународног цивилног и безбедносног присуства у нашој јужној покрајини имају кључну улогу и изузетан допринос очувању мира и заштити становништва. Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на Косову и Метохији има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини. То додатно потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Желим додатно да истакнем важност међународних снага Кфор и укажем да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора представља кршење Резолуције СБУН 1244 и потенцијални је извор нестабилности и тензија. Подсетићу вас да Приштина, противно међународном праву, уз потпуно игнорисање интереса и ставова српске заједнице у Покрајини, не одустаје од планова да на простору Косова и Метохије инсталира новог безбедносног актера. Неприхватљиво је доношње једностраних одлука о формирању „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ (КБС) у тзв. „Војску Косова“. Желим поново да истакнем да овакви једнострани потези Приштине представљају грубо кршење Резолуције СБУН 1244 и Војно-техничког споразума, по којима искључиво Међународне безбедносне снаге, односно Кфор, имају мандат за све војне аспекте безбедности на простору Косова и Метохије.        

У том смислу додатни разлог за забринутост изазива и најава изградње највеће базе „Косовских безбедносних снага“ у јужном делу Косовске Митровице, што Срби на северу Косова и Метохије доживљавају као најотворенију провокацију и претњу њиховој физичкој безбедности.

Поштоване чланице Савета безбедности,

За српски народ на Косову и Метохији је посебно забрињавајуће што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве. Само у току две недеље чак седам православних објеката у Покрајини нашло се на мети вандала и то у тренутку када се сви присећамо мартовског погрома из 2004. године над Србима и српским светињама на Косову и Метохији. Понижавајуће је стање у којем се налази српска културна и духовна баштина на простору Косова и Метохије, укључујући и четири споменика који су уврштени на Листу светске баштине Унеска (Високи Дечани, Богородица Љевишка, Грачаница и Пећка Патријаршија). Свештеницима и монашким заједницама се намећу бројне административне и техничке баријере, чиме се отежава, па чак и онемогућава њихов опстанак на црквеним имањима.

Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани.

Цењене чланице Савета безбедности,     

Сасвим је јасна нервоза Приштине, јер пројекат такозване независности данас не признаје више од половине чланица Уједињених нација, укључујући и пет чланица Европске уније. Међутим, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења. Управо је недостатак поверења један од основних проблема у дијалогу Београда и Приштине. Договор се не постиже запаљивом реториком и провокацијама, као што су најаве о уједињењу и стварању велике Албаније или о плановима изградње највеће базе тзв. Косовских безбедносних снага на северу Покрајине.

Подсетићу да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини у прошлости више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније. Члан његове странке је прошлог викенда јавно поручио да ће се самопроглашено Косово и Албанија ујединити, цитирам, „пушком и барутом или референдумским кутијама“.

Не морам да објашњавам зашто овакве опасне идеје представљају директну претњу миру и стабилности. Њима се крши Резолуција 1244, континуирано дестабилизује не само наша јужна покрајина, већ и читав регион, а ни у чему не доприносе процесу дијалога, већ га изнова онемогућавају.

Небројено пута смо показали да смо опредељени за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији. И данас, након вишегодишњих преговора, али и неиспуњавања договореног и сталних једностраних потеза и провокација од стране привремених институција у Приштини, ми смо и даље спремни да седнемо за сто и разговарамо.

Спремни смо за дијалог, али не и за уцене и претње, а посебно не за ултиматуме које је и недавно изнео председник владе привремених институција самоуправе у Приштини. Подсетићу вас на његове изјаве да ће дијалог бити ниско на листи приоритета власти у Приштини. Запањујуће је како Приштина ултиматуме, који у потпуности подривају сваку шансу за дијалог, на шта је указала и Европска унија, назива „принципима“ и како упорно инсистира на томе да Београд призна једнострано проглашену независност „Косова“, након чега би, сматрају они, све остало било решено. У чему је онда сврха дијалога ако се само очекује да Београд призна тзв. Косово? Да ли дијалог значи да једна страна треба да одустане од свега, а друга да добије све? И да ли дијалог, по мишљењу Приштине, претпоставља да се не испуњава оно што је договорено?        

Подсетићу вас да Приштина и даље одбија да испуни своје обавезе из до сада постигнутих споразума и не пристаје да се о њиховој примени разговара у оквиру дијалога. А ситуација је врло једноставна - у априлу 2013. године потписан је први споразум у Бриселу који је предвиђао четири обавезе: једну за Приштину и три за Београд. Београд је испунио све обавезе, док је једина обавеза коју су имале привремене институције у Приштини - формирање Заједнице српских општина - није испуњена већ 2.917 дана. Заправо, 19. априла се навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а Приштина одбија да испуни обавезу формирања Заједнице српских општина.

Поштовани господине председниче,

Без обзира на обесхрабрујуће поруке из Приштине и чињеницу да дијалог траје већ дуги низ година, Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Трајан мир и стабилност могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог. Српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване „мини шенген“.

Што се Србије тиче, уверени смо да је рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону. Житељи Косова и Метохије, било које националности, било да су Срби или Албанци, не заслужују ништа мање од тога.

Хвала на пажњи.


Верзија за штампу
Вести
Амбасадор др Снежана Јанковић присуствовала на комеморацији поводом 79. годишњице ослобођења концентрационог логора „Бухенвалд“
Помен жртвама НАТО агресије у Храму Васкрсења Христовог у Берлину
Представљање едиције 100 словенских романа на Сајму књига у Лајпцигу
Скуп Друштва српских лекара и стоматолога у Немачкој
Учешће Амбасаде на Годишњој скупштини Савезног удружења малих и средњих предузећа (BVMW)
Учешће Србије на 9. Дунавском салону у Берлину, 07. марта 2024. године
Посета амбасадорке др Снежане Јанковић штанду Србије на Међународном сајму туризма у Берлину (ITB)
Интервју амбасадора Републике Србије у СР Немачкој др Снежане Јанковић за дневни лист Берлинер Цајтунг, 15. фебруара 2024. године
Посета амбасадора Републике Србије у Немачкој др Снежане Јанковић Компанијама Хенкел и Метро
Састанак амбасадора Републике Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са градоначелником Диселдорфа др Штефаном Келером
Отварање изложбе „Вук и Немци“ на Универзитету Хајнрих Хајне у Диселдорфу
Учешће амбасадорке Јанковић на првом састанку Пословног савета дијаспоре
Учешће амбасадорке Јанковић у дискусији са председницом Бундестага Бербел Бас на тему већег учешћа жена у спољној политици
Полагање венаца на спомен обележје страдалим заробљеницима из Другог светског рата у месту Нојбранденбург
Обележавање 140 година од потписивања Трговинског уговора и Конзуларне конвенције између Србије и Немачке - отварање изложбе српске савремене уметнице Наталије Рибович у Амбасади Србије у Берлину, 22. септембра 2023. године
Иступање амбасадора др Снежане Јанковић на конференцији амбасадора Западног Балкана у организацији Фондације Конрад Аденауер
Прослава Дана српског јединства, слободе и националне заставе
Помен жртвама нацизма у немачком граду Гросберен
Реакција амбасадорке Србије у Савезној Републици Немачкој др Снежане Јанковић на чланак у дневном листу "Die Welt"
Реакција Амбасаде Репбулике Србије у Берлину на чланак у новинама "Берлинер Цајтунг".
Обележавање Дана сећања на прогнане и страдале Србе
Учешће КУД „Душан Вукасовић Диоген“ из Београда на 31. међународном фолклорном фестивалу у Рибниц-Дамгартену
Лужичкосрпски међународни фестивал фолклора у Кросвицу
Интервју амбасадорa Републике Србије у Немачкој др Снежане Јанковић за франкфуртске „Вести“
Видовданска свечаност и додела ђачких књижица ученицима Допунске школе на српском језику у Берлину
Помен страдалим припадницима Југословенске војске у логору у Лукенвалдеу
Отворена изложба „Вук Караџић и Немци“ у Државној библиотеци у Берлину
Књижевно вече посвећено српско-немачким књижевним везама
Интерактивна поетска радионица са дечијим песником Дејаном Алексићем
Интервју амбасадора др Снежане Јанковић за портал Redaktionsnetzwerk Deutschland
Обележавање Дана победе над фашизмом у Другом светском рату
У ЗНАКУ ВУКА И ДОСИТЕЈА
Књижевно вече у Амбасади посвећено Стевану Тонтићу
Изложба „Вук Караџић и Немци“ отворена на Универзитету Фридрих Шилер у Јени
27. Смотра српског фолклора Немачке у Берлину
Консултације шефова свих шест дипломатско-конзуларних представништава Републике Србије у Савезној Републици Немачкој
Посета амбасадорке Јанковић штанду Србије на Међународном сајму туризма у Берлину ITB
Учешће Амбасаде на 8. Дунавском салону у Берлину
Прослава Дана државности и 140 година од потписивања Tрговинске и Kонзуларне конвенције
Представљање потенцијала за инвестирање у Србији на Годишњој скупштини немачких малих и средњих предузећа у Берлину
Посебно филателистичко издање „Србија – Немачка: 140 година од потписивања Трговинског уговора и Конзуларне конвенције“
Амбасадор Републике Србије у Берлину др Снежана Јанковић посетила српске излагаче на сајму Fruit logisticа
Амбасадорка Републике Србије у Савезној Републици Немачкој др Снежана Јанковић отворила је Инвестициону и пословну конференцију за дијаспору у Штутгарту
Састанак амбасадора Србије у Немачкој др Снежане Јанкoвић са Мелани Хумл, министарком за европске и међународне послове Баварске
Новогодишњи пријем немачког председника Франк-Валтер Штајнмајера за амбасадоре акредитоване у Берлину
Интервју амбасадора Републике Србије у Савезној Републици Немачкој др Снежане Јанковић за "Берлинер цајтунг"
Отворена изложба „Вук и Немци“ на Универзитету у Хамбургу
Додела награда ученицима Допунске школе на српском језику у Немачкој за најбоље радове написане у оквиру конкурса „Српски језик, чувар нашег идентитета“
Интервју амбасадора Републике Србије у Савезној Републици Немачкој др Снежане Јанковић за „Rozhlad“, културни часопис Лужичких Срба
Састанак амбасадорке Снежане Јанковић са члановима Друштва српских лекара и стоматолога у Немачкој, 29.10.2022. године
Одлична привредна и економска сарадња са Немачком
Састанак са државном министарком за европске послове и климатска питања Савезне Републике Немачке
Селаковић на министарском састанку учесница "Берлинског процеса"
Састанак са амбасадорима земаља Квинте и ЕУ
Говор министра спољних послова Николе Селаковића на седници СБ УН поводом извештаја о раду УНМИК
Састанак амбасадора Републике Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са државном министарком за Европу и климу у МИП Немачке др Аном Лирман, 20. октобра 2022. године
Интервју амбасадора Снежане Јанковић за немачки лист Süddeutsche Zeitung
Председник Вучић присуствовао церемонији отварања новог објекта компаније "MTU Maintenance Serbia"
Немачка један од најзначајнијих инвеститора у српску привреду
Састанак са специјалним изаслаником Владе Савезне Републике Немачке за државе Западног Балкана
Састанак са државном секретарком Mинистарства за економске послове и климатску акцију СР Немачке
Председник Вучић примио акредитивна писма новоименоване амбасадорке Савезне Републике Немачке
Селаковић: Интензивна дипломатска активност у Њујорку, афирмисали смо нашу политику
Обраћање председника Републике Србије Александра Вучића на генералној дебати 77. заседања Генералне скупштине Уједињених нација
Састанак са специјалним изаслаником Савезне владе СР Немачке за државе Западног Балкана
Интервју амбасадора др Снежане Јанковић за часопис "Ruhr Wirtschaft"
Пуна подршка наше земље Берлинском процесу
Селаковић примио делегацију амбасадора земаља Квинте и Норвешке при НАТО
Присуство представника Амбасаде на обележавању 70 година од оснивања Лужичкосрпске гимназије у Котбусу
Састанак амбасадорке др Снежане Јанковић са др Криштофом Хојзгеном, председавајућим Минхенске безбедносне конференције
Изложба фотографија посвећена Новом Саду као Европској престоници културе
Заједничко писмо председника Француске и канцелара Немачке
Председник Вучић председавао Самитом у оквиру иницијативе Отворени Балкан
Амбасадорка Јанковић за „Берлинер цајтунг" : Учинићемо све да заштитимо Србе на Косову и Метохији
Дан сећања на прогнане и страдале Србе
Отворена изложба „Вук и Немци“ у Баварској државној библиотеци, Минхен, 01. јули – 30. децембар 2022.
Резултати конкурса "Језик, чувар нашег идентитета – зашто је битно да учимо српски језик"
Помен страдалим Србима у Другом светском рату, Лукенвалде
Посета канцелара Савезне Републике Немачке
Потписан споразум о сарадњи са Немачком у области културе, образовања и науке
Књижевно вече посвећено Лази Лазаревићу
Србија поуздан партнер немачким компанијама
Председник Вучић положио заклетву
Састанак амбасадора Снежане Јанковић са руководством Привредне коморе у Хановеру
Председник Вучић на годишњем састанку Светског економског форума
Селаковић: Србија ће се свим дипломатским и политичким средствима борити против захтева тзв. Косова у СЕ
Селаковић: Захтев тзв. Косова за чланство у СЕ у супротности са правилима и нормама ове организације
Амбасадор Србије у Немачкој Снежана Јанковић у посети Лужичким Србима
Разговор амбасадора Снежане Јанковић са шефом-диригентом Београдске филхармоније и Филхармоније из Дортмунда Габријелом Фелцом
Разговор амбасадора Снежане Јанковић са руководством Индустријске и трговинске коморе Дортмунда
Посета амбасадора Снежане Јанковић српским излагачима на сајму „ProWein“ у Диселдорфу
Селаковић: Србија активно укључена у сузбијање тероризма, радикализма и екстремизма
Разговор амбасадора Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са председницом Бундестага Бербел Бас
Састанак са специјалним изаслаником Савезне владе СР Немачке за државе Западног Балкана
Председник Вучић састао се са министарком одбране Савезне Републике Немачке
Летњи камп српског као завичајног језика, 11-17.07.2022. године, Ниш
Председник Вучић у посети Савезној Републици Немачкој
"Вече српске културе” у Амбасади
Састанак амбасадора Србије у Немачкој Снежане Јанковић са Свеном Гиголдом, државним секретаром у Савезном министарству привреде и заштите климе
Присуство Комеморацији поводом 77. годишњице ослобођења ратних заробљеника у логору Цајтајн, Саксонија
Састанак амбасадора Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са Андреасом Михаелисом, државним секретаром у Министарству иностраних послова Немачке
Честитка канцелара Савезне Републике Немачке
Одлука о суфинансирању пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре
Честитка председника Савезне Републике Немачке
Свечано откривање спомен-плоче Лази Лазаревићу у Берлину
Учешће Србије на сајму “Fruit Logistica 2022”
Амбасадор Србије у Немачкој др Снежана Јанковић отворила је циклус виртуелних радионица за српске предузетнике
Разговор амбасадора Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са Михаелом Георгом Линком, портпаролом за европска питања посланичке групе Либерала у Бундестагу
Разговор амбасадора Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са Луцијом Путрих, министром за савезне и европске послове покрајине Хесен
ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС - „Језик, чувар нашег идентитета – зашто је битно да учимо српски језик“
Разговор амбасадора др Снежане Јанковић са др Нилсом Шмидом, спољнополитичким портпаролом посланичке групе СПД у Бундестагу
Састанак са министарком спољних послова Савезне Републике Немачке
Селаковић: Опредељени смо да јачамо политичку и економску сарадњу са Немачком
Селаковић разговарао са шефом Делегације ЕУ и амбасадорима држава чланица ЕУ
Разговор амбасадора др Снежане Јанковић са доктором Томасом Штефеном, државним секретаром у Министарству здравља Немачке
Конкурс за суфинансирање пројеката за дијаспору
Полагање венца на споменику српском војнику из Првог светског рата
Пријављивање за гласање у иностранству до 12. марта
Вучић: Славећи Сретење шаљемо поруку да желимо слободну, јаку и модерну Србију
Пријем у Амбасади поводом Дана државности Републике Србије
Видео конференција амбасадорке др Снежане Јанковић и државне министарке за Европу и климатска питања др Ане Лирман
Честитка поново изабраном председнику Савезне Републике Немачке
Разговор амбасадорке др Снежане Јанковић са Мајке Билфелт, генералном директорком Индустријске и трговинске коморе Хановера
Разговор амбасадорке др Снежане Јанковић са Оливером Шенком, министром за савезна питања и шефом државне канцеларије Саксоније
Београд добија Центар за четврту индустријску револуцију
Селаковић: Задржати висок ниво политичког дијалога и економске сарадње Србије и Немачке
Састанак председника Републике са известиоцем Бундестага за Западни Балкан
Разговор амбасадорке са представницима „Хајнрих Бел“ задужбине, блиске партији Зелених
Србија учинила велике помаке у области владавине права
„Перспектива за Балкан“ , Фракфуртер Алгемајне Цајтунг, 20. децембра 2021. године
Изложба српске уметнице Наталије Рибовић: „Љубав на поглед - Uno&Due“.
Отварање Кластера 4 важна прекретница за Србију
Састанак амбасадора др Снежане Јанковић са Адисом Ахметовићем, послаником СПД у Бундестагу
Потенцијал за повећање немачких инвестиција и унапређење привредних веза Србије и Немачке
РЕФЕРЕНДУМ: ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Посета Културно-уметничком друштву “Златни опанак“ из Берлина
Ексклузивни интервју супруге председника Републике Тамаре Вучић за Франкфуртске вести
Сусрет амбасадора др Снежане Јанковић са представницима српске дијаспоре у Хановеру
Посета амбасадора др Снежане Јанковић компанији „Континентал“
Званична посета амбасадора др Снежане Јанковић Доњој Саксонији
Амбасадорка Јанковић у посети Српско-немачкој заједници „Младост“
Промоција романа „Шталаг 3Б“ ауторке Татјане Милановић
Председник Вучић присуствоваo свечаном отварању фабрике "BAS Boysen Abgassysteme d.o.o"
Селаковић разговарао са Жиофреом и амбасадорима ЕУ
Одлуке о додели националних признања за изузетан допринос, резултате и заслуге у области остваривања сарадње и јачања веза матичне државе и дијаспоре, као и матичне државе и Срба у региону
Србија очекује подршку за отварање кластера до краја године
Обележавање Дана примирја – полагање венаца у Кенигсбрику
Важна улога Унеска за очување српске баштине на Космету
Учешће амбасадора др Снежане Јанковић на онлајн конференцији у организацији Индустријске и трговинске коморе Источни Бранденбург о сарадњи са Србијом
Обраћање председника Републике Србије на конференцији Уједињених нација о климатским променама COP26 одржаној у Глазгову
Континуирана комуникација Србије са ЕУ о даљим реформама
Састанак председника Србије са потпредседницом Бундестага
Велики значај подршке Немачке европском путу Србије
Амбасадорка Јанковић у посети Дунавском салону младих
Селаковић пред СБУН: Дијалог и примена постигнутих договора једини прави пут за решавање отворених питања
Састанак на високом нивоу посвећен обележавању 60. годишњице Покрета несврстаних земаља
Одлука о суфинансирању пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре
Чланак дневног листа Вести о додели награда за најбоље радове написане у оквиру литерарног конкурса „Мој језик, мој свет – зашто учим српски језик“
Додела награда ученицима за најбоље радове написане у оквиру конкурса „Мој језик, мој свет – зашто учим српски језик“
Министар Селаковић честитао Дан немачког јединства
Председник Вучић присуствовао церемонији обележавања почетка радова на модернизацији и рехабилитацији пруге Ниш-Брестовац
Састанак амбасадорке Републике Србије у Немачкој др Снежане Јанковић са државним секретаром Министарства спољних послова Немачке Мигуелом Бергером
Састанак председника Вучића са амбасадорима земаља Квинте
Званична посета амбасадорке Јанковић покрајини Баден-Виртемберг
Полагање венца на меморијал посвећен српским заробљеницима у Првом светском рату
Телефонски разговор председника Вучића са генералним секретаром НАТО
Селаковић у Њујорку са 28 шефова дипломатије о економским успесима Србије и ситуацији на КиМ
Приштина озбиљно угрозила мир и регионалну стабилност
Председница Владе Брнабић на Глобалном Ковид-19 самиту у организацији Беле куће
Одлука о суфинансирању пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре
Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе
Дан Српског Јединства
Званична посета канцеларке Савезне Републике Немачке Ангеле Меркел Србији
Кампања за заштиту имовинских права Срба пореклом из Федерације Босне и Херцеговине
Полагање венаца на Споменик жртвама фашизма у Другом светском рату у Гросберену
Састанак са амбасадором Савезне Републике Немачке
Уручене захвалнице српским докторкама запосленим у немачким болницама
Свечаност поводом обнове Споменика српском војнику, Кенигсбрик, Дрезден
Уручење златне медаље за изузетан допринос у култури и промоцији пријатељских односа Републике Србије и Савезне Републике Немачке професору Роберту Ходелу
Сусрет амбасадора Снежане Јанковић и Армина Лашета, председника Владе Северне Рајне Вестфалије и кандидата за канцелара, на прослави 75. рођендана СРВ
Посета амбасадорке др Снежане Јанковић Хамбургу
Интервју Њ.Е. амбасадорке др Снежане Јанковић за дневни лист "Berliner Zeitung"
Обележавање Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у оружаној акцији „Олуја“
Интервју Њ.Е. амбасадорке др Снежане Јанковић за дневни лист "Вести"
Јавни позив за националнa признања 2021.
Конкурси за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Председник Вучић: Одлучили смо - наш циљ је ЕУ, али је Кина важан партнер
Изложба „Судбине и казивања: Чудо у Оснабрику“
Србија остварила велики успех у области дигитализације
Телеграм саучешћа шефу немачке дипломатије
Порука председника Републике Србије Александра Вучића поводом поплава у Немачкој
Председник Вучић обишао инжењерски центар у фабрици „ZF Serbia“
Србија снажно подржава Берлински процес
Председник Вучић присуствовао церемонији поводом почетка радова на изградњи постројења за поправке компаније „MTU Maintenance Serbia“
Интервју председника Народне скупштине Републике Србије Ивице Дачића за Deutsche Welle
Телефонски разговор председника Републике Србије са канцеларком Савезне Републике Немачке
Председник Вучић учествовао на конференцији „Мини Шенген“
Ауторски текст министра спољних послова Србије Николе Селаковића у часопису Друштва за Југоисточну Европу „Südosteuropa Mitteilungen“
Посета председника Народне скупштине Србије Ивице Дачића Немачкој
Министар Селаковић са будућим изасланицима одбране Републике Србије
Обраћање председника Републике Србије на седници Савета безбедности Уједињених нација
Селаковић: Србија придаје велики значај „Берлинском процесу“ и регионалној сарадњи
Интервју амб. С.Јанковић за „Behörden Spiegel“
Састанак са делегацијом немачке компаније „Бизерба“
Резултати литерарног конкурса „Мој језик, мој свет – зашто учим српски језик“
Министарка за европске интеграције Србије Ј. Јоксимовић у билатералној посети Немачкој
Министар Селаковић представио нову услугу „е-Конзулат“
Oбележавањe Дана победе над фашизмом
Селаковић честитао Дан Европе Жозепу Борелу
Вучић: Европу сматрамо нашом кућом
Разговор амбасадорке др Снежане Јанковић са посланицом Бундестага госпођом Ренатом Алт
Интервју Њ.Е. амбасадорке др Снежане Јанковић за часопис „Business and Diplomacy“
Министар иностраних послова СР Немачке у посети Београду
Отворена нова зграда Амбасаде Немачке у Београду
Селаковић: Немачка један од најзначајнијих економских партнера Србије
Председник Вучић се састао путем видео линка са представницима делегације ММФ
Састанак са регионалним директором Светске здравствене организације за Европу
СЗО оценила импресивним процес имунизације у Србији
Селаковић: Приштина истрајава у кампањи мржње према српском народу
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи
Ускршњи обичаји - код нас и у свету
Разговор са Марианом Вентом, послаником Бундестага
Састанак са државним секретаром у Савезном министарству иностраних послова Немачке Мигуелом Бергером
Разговор са Kристијаном Натерером, послаником Бундестага
Обележавање Дана сећања на страдале у НАТО агресији
ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС
Обележавање Дана сећања на 17. март 2004. године - Погром на Косову и Метохији
Република Србија у Месецу Франкофоније
Састанак са шефом Делегације Европске уније
Вино из Блаца награђено у Немачкој
Берлински путоказ ка туристичкој понуди Србије
Проширење сарадње са Северном Рајном-Вестфалијом
Селаковић: Борба против свих облика криминала приоритет Владе Србије
Председник Вучић: Отварање фабрике „Континентал аутомотив“ велики дан за Србију
Селаковић: Биће притисака, аргументима бранити позицију Србије
Селаковић: Компромис, а не да једна страна добије све
Уџбеници за Српску допунску школу у Берлину донација МСП-а
Селаковић: Похвале посланика Бундестага за резултате српске економије
Селаковић пред Одбором за ЕУ немачког Бундестага
Kонкурс "Пословне идеје за развој"
Унапређење пословног окружења за немачке фирме у Србији
Селаковић: Немачка један од наших најважнијих економских и политичких партнера
Митрополит загребачко-љубљански Порфирије изабран за Патријарха српског
Састанак амбасадорке др Снежане Јанковић са Михаелом Хармсом, генералним директором Одбора за исток немачке привреде
Вучић: Србија спремна за дијалог о КиМ, али неће бити понижавана
Састанак са шефом Делегације Европске уније у Србији
Србија осигурала стабилно и предвидиво снабдевање вакцинама
Свети Сава у Српској допунској школи у Немачкој
Селаковић и Гујон честитали Савиндан
Састанак са амбасадором Савезне Републике Немачке
Селаковић за Политику: Година подмлађивања српске дипломатије
Конкурс за суфинансирање проjеката у области превођења репрезентативних дела српске књижевности у иностранству у 2021. години
Реформе у области владавине права у фокусу Владе Србије
Изложба посвећена Милеви Марић-Ајнштајн у Берлину - сусрет са ауторком
Вучић: Србија по расту прва у Европи
Сваки Србин у дијаспори потенцијални лобиста
Селаковић: Ове године нови амбасадори, али циљеви исти
Вучић: Србија остаје на курсу победничке политике стабилности
Председница Владе Србије прва европска премијерка која је примила антиковид вакцину
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Представљање бронзане скулптуре Милеве Марић Ајнштајн у Берлину
Селаковић са руководством Дунавске комисије у Будимпешти
Одлука о додели уговора
Брнабић и Борељ: Политички и економски аспекти преговора
YouTube канал Амбасаде
Селаковић: Пуноправно чланство у ЕУ остаје приоритет нове Владе
Јоксимовић и Рот о преговорима Србије и новој методологији
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА ПОВОДОМ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ЉУДСКИХ ПРАВА
Позив за учешће на Десетој конференцији новинара и медија дијаспоре и Срба у региону
Састанак са амбасадорима земаља чланица ЕУ акредитованих у Србији и шефом Делегације ЕУ
Разговор председника Србије Александра Вучића са канцеларком СР Немачке Ангелом Меркел
Отварање књиге жалости поводом упокојења Његове светости, Архиепископа пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског господина Иринеја
Састанак са наставницима Допунске школе на српском језику
Полагање венца на споменик настрадалим српским ратним заробљеницима из Првог светског рата у Königsbrück-у
Званична посета Њ.Е. амбасадора др Снежане Јанковић Баварској
Kанцеларка СРН Ангела Меркел честитала је председници Владе Србије Ани Брнабић на поновном избору на функцију
Дигитално представљање Србије на Сајму књига у Франкфурту 2020.
Учешће амбасадорке др Снежане Јанковић на радном доручку са посланицима Бундестага
Пријем амбасадорке др Снежане Јанковић код председника Бундестага др Волфганга Шојблеа
Учешће амбасадора др Снежане Јанковић на Конференцији амбасадора Западног Балкана „Будућност политике проширења и евроатлантско партнерство“
Учешће министра саветника Саше Динића на видео конференцији о Западном Балкану
Састанак са амбасадором Волфгангом Ишингером, председавајућим Минхенске безбедносне конференције
Разговор председника Србије А. Вучића и канцеларке СРН А. Меркел
Немачка подршка реализацији програма помоћи малим и средњим предузећима
Саопштење за јавност поводом потписивања административног партнерства између Kабинета председника Републике Србије и Савезног министарства за привреду и енергетику Савезне Републике Немачке
Састанак са др Stephan Holthoff-Pförtner
Новак Ђоковић добитник посебне повеље Министарства спољних послова Републике Србије
СРБИЈА У ФОКУСУ "НЕДЕЉЕ ЕВРОПЕ" УНИВЕРЗИТЕТА У РЕГЕНСБУРГУ
Дигитална култура
ИЗБОРИ 2020 - Упутство за гласање
Учешће Филмског центра Србије на Европском филмском сајму
Председник Александар Вучић и српска делегација на Минхенској безбедносној конференцији
Обележавање Дана државности и Дана војске Републике Србије
Посета министарке за европске интеграције Јадранке Јоксимовић Берлину
Учешће српских компанија на сајму "Fruit Logistica"
Састанак високог нивоа у Берлину француско-немачке иницијативе против нелегалне трговине лаким и стрељачким наоружањем на Западном Балкану
У Амбасади Републике Србије обележена десетогодишњица Института за мала и средња предузећа (IFM)
Представљање српске привреде на скупу „Округли сто за амбасаде“
Састанак са представницима српске дијаспоре
Светосавска приредба ученика Допунске школе на српском језику
Посета амбасадора др Снежане Јанковић храмовима Српске православне цркве у Берлину
Посета потпредседника Владе и министра унутрашњих послова Републике Србије др Небојше Стефановић Берлину
Путујући филмски фестивал у Берлину - вече посвећено Србији (30. новембар 2019)
Концерт вокалне групе „Либеро“
Посета амбасадора др Снежане Јанковић покрајини Хесен
Учешће председнице Владе Ане Брнабић на Привредном форуму у организацији Зиддојче Цајтунга
Државни празник - нерадни дан
Обавештење о Одлуци Владе о укидању виза за држављане Републике Јерменије
Предаја акредитивних писама, петак, 25. октобар 2019.
Обавештење: Амбасада Републике Србије у Берлину оглашава потребу за возачем
Предаја копије акредитивних писама у МИП СР Немачке, понедељак, 14. октобар 2019.
Нерадни дан
Савезни министар привреде и енергетике Петер Алтмајер у Амбасади Србије: пријем у организацији удружења Берлински пословни разговори (3. септембар 2019.)
Амбасадор др Д. Црногорчевић са канцеларком СР Немачке А. Меркел на годишњем пријему за амбасадоре, 9 јул 2019. године
Опроштајни ручак
Kонкурс за мале развојне пројекте
Српско-немачки односи и европска перспектива Србије: разговор амбасадора са члановима удружења Salon Diplomatique у Манхаму (22. мај 2019.)
Предавање амбасадора Црногорчевића у удружењу Europa-Union Hessen (Визбаден, 21. мај 2019)
Резултати конкурса за суфинансирање пројеката за јачање веза матичне државе и дијаспоре
ОПЕНС 2019 - презентација Новог Сада у Берлину (29. мај 2019.)
Састанак амбасадора са Волфгангом Хелмихом, председавајућим Kомитета за одбрану Бундестага
Посета ППВ и МСП И. Дачића Берлину (8-9. април 2019.) - разговор са представницима удружења "Берлински пословни разговори" и учешће на конференцији Berlin Energy Transition Dialogue (BETD)
Одлука о укидању виза за улазак у Р. Србију за држављане Федерације С.Kитс и Невис и Републике Палау
Путујући филмски фестивал у Берлину - вече посвећено Србији (1. децембар 2018.)
Култура сећања у Немачкој и Србији - разговор поводом 100. годишњице завршетка Првог светског рата
Обавештење
Председница Владе Ана Брнабић на свечаној вечери у Берлину
Дигитализација шанса за економски напредак малих земаља
Излагање председнице Владе Србије Ане Брнабић у Фондацији Конрад Аденауер
Одлука о укидању виза за држављане Антигва и Барбуда, Гренаде, Комонвелта Доминика и Тринидад и Тобага
Влада ИР Иран је, на основу реципроцитета, донела Одлуку о стављању ван снаге Одлуке о безвизном режиму за држављане Републике Србије, носиоце обичних пасоша.
Одлука о престанку важења Одлуке о укидању виза за улазак у Р. Србију за држављане Исламске Републике Иран
Учешће параолимпијаца на ЕП у Берлину
Иницијатива "Студирај у Србији"
Учешће сталне делегације НС РС на годишњем заседању ПС ОЕБС у Берлину
Амбасадор др Душан Црногорчевић посетио је компаније из РС које учествују на Сајму моде "Панорама"
Форум о Западном Балкану у организацији КАС-а
Радни доручак са Михаелом Ротом, државним министром у МИП СРН
Отварање изложбе слика академског сликара Љубисава Милуновића у галерији "Халит Арт"
Посета првог ППВ и МСП Р. Србије Ивице Дачића Берлину
Радни доручак са Берндом Хитеманом, генералним секретаром Европског покрета Немачке
Председник СРН Франк Валтер Штајнмајер одликовао Соњу Лихт, директорку Центра за политичку изузетност
Посета ђака О.Ш. „Борнхолмер“ Амбасади
Стипендисти програма МПС Бундестага из Србије у посети Амбасади
Обавештење о доступности пуњача за електрична возила на ауто-путевима у Р. Србији
Радионица "Повратак или останак: подршка за развој каријере у Србији и Немaчкој"
Промоција српских песама у Амбасади
Састанак амбасадора Душана Црногорчевића са Епископом господином Андрејем
Састанак амбасадора Душана Црногорчевића са Винфридом Кречманом, председником Владе Ваден-Виртемберга
Додела „Ханс Матхефер“ награде за издаваштво у области економије Бранку Милановићу
Суфинансирање пројеката који доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Интернационални дани разговора 2018
Састанак амбасадора са послаником Торстеном Фрајем (ЦДУ)
Одлука о укидању виза за улазак у Р. Србију за држављане Републике Суринами
Седница Пословног савета за дијспору Привредне коморе Србије у проширеном саставу - позив за учешће
Одлука Владе ИР Ирана о укидању виза држављанима Р. Србије носиоцима обичних пасоша
Позив за сарадњу Научно техболошког парка Београд упућен дијаспори из Србије
Распоред одржавања допунске наставе српског језика у Берлину
Одлуке о укидању виза за улазак у Републику Србију за држављане Р. Индонезије, носиоце обичних пасоша
Конкурс за Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић
Дан немачког јединства, учешће амбасадора
Промоција књиге "Под истим кровом", најава
Споразум између Владе Р. Србије и Владе Краљевине Тајланд о укидању виза за носиоце дипломатских и службених пасоша
Одлуке о укидању виза за улазак у Републику Србију за држављане Р. Индије и ИР Иран, носиоце одбичних пасоша
Ступање на снагу Споразума између Владе Р. Србије и Владе Киргиске Републике о укидању виза за носиоце дипломатских и службених пасоша
Интервју и портрет Њ. Е. амбасадора др Душана Црногорчевића за јулско издање Behörden Spiegel
Стипендисти Фонда др Зоран Ђинђић у посети Амбасади
Осма Конференција на нивоу министара спољних послова Југоисточне Европе
Oсма Конференција српске медицинске дијаспоре
Дискусија о Берлинском процесу - "Тhe Berlin-Process and Beyond: Regional Integration and EU-Approximation of Western-Balkans"
Посета амбасадора Црногорчевића покрајини Баден Виртемберг
ЈАВНИ МЕЂУНАРОДНИ ОТВОРЕНИ ДВОСТЕПЕНИ КОНКУРС ЗА ИЗРАДУ ИДЕЈНОГ РЕШЕНЈА ЗА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕ ДР ЗОРАНУ ЂИНЂИЋУ НА СТУДЕНСТКОМ ТРГУ У БЕОГРАДУ
Oбавештење РИК - Избори 2017
Наступ Р. Србије на Сајму књига у Лајпцигу 2017.
Посета председника Владе Р. Србије Александра Вучића Берлину
Избори за председника Р. Србије - гласање у иностранству
Замена возачких дозвола
Интернационални дани разговора 2017
Премијера филма „Енклава“ у Лајпцигу
Обележавање Дана државности Р. Србије - панел дискусија "ЕУ интеграције и развој Србије - убрзање интеграционог процеса као најважније развојно питање Србије"
Споразум између Владе Републике Србије и Владе Народне Републике Кине о укидању виза за носиоце обичних пасоша
Предавање Њ.Е. амбасадора Душана Црногорчевића на тему "Односи Србије и Немачке и њихова важност за приступање Србије ЕУ"
Посета шефице Преговарачког тима за приступање Србије ЕУ Тање Мишчевић и чланова Преговарачког тима Берлину
Полагање венца настрадалим српским заробљеницима из Првог светског рата у Кенигсбрику
Састанак амбасадора са Хартмутом Кошиком
Састанак амбасадора са послаником Штефаном Албанијем
Суфинанисрање пројеката који доприносе очувању и јачању веза матичне државе и Срба у региону (1) и матичне државе и дијаспоре (2)
Нови Споразум МСП - МПНТР о организовању образовно-васпитног рада на српском језику у иностранству
Састанак амбасадора са Петером Бајером (ЦДУ)
Интервју првог ППВ и МСП РС Ивице Дачића за DW
Учешће првог ППВ и МИП РС Ивице Дачића на неформалном састаку МИП-ова ОЕБС-а у Потсдаму
Учешће Амбасаде Р. Србије на манифестацији Отворених врата BMZ-a
Oбележавање Дана сећања на страдање и прогон Срба
Њ.Е. амбасадор др Душан Црногорчевић у посети покрајини Хесен
Министарство одбране СР Немачке одликовало војноги изасланика Александра Церу
Стипендисти Фонда др Зоран Ђинђић у посети Амбасади
Посета Њ.Е. амбасадора др Душана Црногорчевића Хамбургу
Сусрет са Францом-Јозефом Лерш-Мензеом, покрајинским министром за савезне послове, Европу и медије у Северној Рајни Вестфалији
Сусрет са градончелником Диселдорфа Томасом Гајзелом
Сусрет са посланицом Гердом Хаселфелт
Уручивање Златне медаље за заслуге господину Волфгангу Рихтеру
Конференција ОЕБС на тему борбе против тероризма
Сусрет са послаником др Францом Јозефом Јунгом
Уручивање Златне медаље за заслуге господину Ролфу Бекеру
Панел дискусија "RYCO - A New Youth Foundation for tne Balkans"
Представљање књиге "Срби и Немци у 20. веку - у сенци званичне политике"
Наступне посете Њ.Е. амбасадора др Душана Црногорчевића у Бундестагу
Други припремни састанак 24. Економско-еколошког форума
Интервју Њ.Е. амбасадора др Душана Црногорчевића за Вести
Посета Њ. Е. амбасадора др Душана Црногорчевића покрајини Баварска
Споразум између Владе Републике Србије и Владе Републике Либан о укидању виза за носиоце дипломатских, специјалних и службених пасоша
Интервју Њ.Е. амбасадора др Душана Црногорчевића за портал "Berlin Global"
Потписивање Споразума између Владе СРН и Владе РС о сарадњи у области безбедности
Састанак Тројке ОЕБС у Берлину
ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДЕ
Дунавски салон 2016
Избори за народне посланике Р. Србије - гласање у иностранству
Наступна посета Њ.Е. амбасадора др Душана Црногорчевића код градоначелника Берлина Михаела Милера
Позив за подношење понуде - набавка службеног аутомобила на лизинг
Ступање на снагу Споразума између Владе Р. Србије и В. Грузије о укидању виза за носиоце дипломатских и службених пасоша
Предаја акредитивних писама председнику СР Немачке Њ.Е. господину Јоакиму Гауку
Књижевно вече са Драганом Великићем
Седма Конференција МИП-ова ЈиЕ у организацији Аспен института
Oбележавање Европског дана језика
Захтев тзв. "Косова" за чланство у UNESCO
Промоција CD-a „Бродски квартет свира Исидору Жебељан“
Koнкурс за Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић
Шеста Конференција новинара и медија дијаспоре
Посета ПВ Александра Вучића Берлину
Пријем и туристичка промоција "Моја Србија"
Дан отворених врата Министарства за економску сарадњу и развој СРН
Учешће београдског квинтета „Белтанго“ на "Бранденбуршким летњим концертима"
Ступање на снагу Споразума између Владе Р. Србије и Владе Р. Молдавије о укидању виза за држављане двеју земаља
Oдлука о укидању виза за улазак у Републику Србију за држављане Катара, Кувајта, Омана и Бахреина
Конкурс за избор хонорарног наставника за образовно-васпитни рад на српском језику у иностранству
Интернационални дани разговора
Конференција министара спољних послова Југоисточне Европе у организацији Аспен института
Приступање Републике Србије пројекту "Традуки"
Oдлука о уласку без виза носиоца страних путних исправа
Званична посета ППВ и МСП Р. Србије Ивице Дачића СР Немачкој
Радна посета ПВ Р. Србија А. Вучића Берлину
Званична посета ПВ Р. Србије Александара Вучића СР Немачкој
Обавештење поводом прикупљања хуманитарне помоћи за подручја погођена поплавама
Обавештење Црвеног крста Србије
Хуманитарна помоћ прикупљена у Амбасади Републике Србије у Берлину - досадашње активности, 27. мај 2014. године
ДОНАЦИЈЕ ПУТЕМ СЛАЊА СМС ПОРУКА
СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ПОПЛАВАМА НАЛАЗЕ СЕ НА ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦИ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Хуманитарни концерт "Од свег срца" 26.05.2014. у Руском дому
ХУМАНИТАРНА ПОМОЋ - ЦАРИНСКА ПРОЦЕДУРА И ДРУГЕ ИНФОРМАЦИЈЕ
ПРИКУПЉАЊЕ ХУМАНИТАРНЕ ПОМОЋИ - ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
ХИТНО ПОТРЕБАН ПРЕВОЗ ПРИКУПЉЕНЕ ХУМАНИТАРНЕ ПОМОЋИ ДО РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Отпрема хуманитарне помоћи летовима националне авиокомпаније Аир Сербиа
Процедура отпреме хуманитарне помоћи из ЕУ ка Републици Србији
Дан жалости поводом смрти и страдања великог броја грађана у поплавама на територији Републике Србије
Дан жалости поводом смрти и страдања великог броја грађана у поплавама на територији Републике Србије
Ослобађање плаћања путарина за возила која преносе хуманитарну помоћ
Отпрема хуманитарне помоћи летовима националне авиокомпаније Air Serbia
Апел Амбасаде Републике Србије у Берлину
Увоз лекова и медицинских средстава
Рачун Амбасаде Р. Србије у Берлину у циљу примања финансијских донација за санирање последица елементарних непогода у Републици Србији
Потврде за превоз хуманитарне помоћи
PayPal рачун за уплату хуманитарне помоћи за жртве поплава у Републици Србији
Хитне потребе Црвеног крста Р. Србије
Србија у невољи, помоћ је добродошла
МСП Р. Србије формирало Кризни штаб за прикупљање хуманитарне помоћи и донација из иностранства
Међународни дани саветовања
Национални празник Републике Србије
Избори 2014 - Обавештење за упис у бирачки списак податка о томе да ће бирач гласати у иностранству
Сервис за брзе одговоре
Ретроспектива филмова Желимира Жилника у Берлину од 11. до 31. јануара 2014. године
Посета Б. Ружића и Т. Мишчевић СР Немачкој, 5. и. 6. новембра 2013. године
Изложба "Иво Андрић - књижевник и/или дипломата" у Берлину
Посета ПР НС РС Н. Стефановића СР Немачкој
Пројекат "Europa Literarisch" - књижевно вече са писцем Гораном Петровићем
Посете ППВ С. Грубјешић
Посета ПМСП за ЕУ Љубице Васић Берлину
Пријем поводом Дана државности 2013
Посета ПППВ и МО Р. Србије А. Вучића и ППВ за европске интеграције С. Грубјешић СР Немачкој
Министар правде и државне управе Републике Србије Н. Селаковић у званичној посети СР Немачкој
Интервју амбасадора И. Висковића за "Дипломатски магазин"
МСП Републике Србије И. Мркић у првој званичној посети СР Немачкој
Ретроспектива савременог српског филма
Интервју амбасадора И. Висковића хрватском недељнику "Новости"
Архива вести